Wdrożenie Quercus docenione podczas SAP Innovation Awards

Wdrożenie SAP HCM, które firma Quercus z Poznania realizowała dla Grupy Kapitałowej CIECH, zostało wyróżnione podczas uroczystej gali wieńczącej konferencję SAP NOW 2019. To kolejne docenione przez jury konkursu wdrożenie, za którego efektywnym przeprowadzeniem stoją eksperci z Poznania.

Firma Quercus Sp. z o.o. rozpoczęła prace nad wdrożeniem systemu SAP HCM poszerzonego o autorski Portal Samoobsługi Pracowniczej SAP ESS/MSS w lipcu 2017 roku. Celem projektu było przeprowadzenie transformacji cyfrowej procesów i systemów wspierających obszary HR na poziomie całej Grupy Kapitałowej CIECH.

Proces ten objął 20 spółek, 3 kraje (Polska, Niemcy i Rumunia), w których obowiązują różne przepisy dotyczące naliczania wynagrodzeń i czasu pracy. Wdrożone przez Quercus rozwiązania pozwoliły na ujednolicenie narzędzi stosowanych we wszystkich spółkach wchodzących w skład Grupy CIECH, w których dotychczas funkcjonowało 9 niezależnych systemów zarządzania zasobami ludzkimi.

Nowy, zintegrowany system informatyczny oparty na rozwiązaniu SAP HCM wraz z portalem samoobsługi pracowniczej, poprawił wydajność oraz elastyczność procesów kadrowych w spółkach należących go Grupy. Umożliwił efektywne zarządzanie danymi wszystkich pracowników, standaryzację obsługi oraz raportowania. W pierwszym półroczu system został wdrożony w 8 największych spółkach Grupy CIECH. Od stycznia 2018 roku pracowało na nim już 16 spółek z Polski, natomiast od stycznia 2019 r. – 2 z Rumuni.

„Transformacja cyfrowa w obszarze kadr w dużych grupach kapitałowych, z uwagi na liczbę pracowników i niejednokrotnie na rozproszenie pod względem miejsca pracy, a więc i obowiązujących przepisów, zawsze jest wyzwaniem. Ale my chętnie podejmujemy się zadań, które wymagają innowacyjnego podejścia. Wdrożenie, które przeprowadziliśmy dla CIECH, zostało wyróżnione za wyznaczanie wysokich standardów wykorzystywania technologii dla biznesu. Jestem dumny, że zespół konsultantów i programistów Quercus był częścią tego projektu” – podsumowuje Paweł Wysocki, Prezes Zarządu firmy Quercus Sp. z o.o. – „Jednocześnie gratuluję Grupie Kapitałowej CIECH odwagi i determinacji w realizacji naszego wspólnego dzieła”.

Quercus Sp. z o.o. to ekspert w zakresie wdrażania i serwisowania systemów SAP. Od początku swej działalności, tj. od 2006 roku, firma posiada status autoryzowanego Partnera SAP. Specjalizacją Quercus Sp. z o.o. są wdrożenia systemów SAP ze szczególnym nastawieniem na obszar HCM, SAP Buisness Objects, a także portali oraz rozwiązań na urządzenia mobilne. W ofercie znajdują się także usługi z zakresu doradztwa, takie jak: audyty, szkolenia, analizy przedwdrożeniowe oraz pomoc w przygotowaniu zapytań ofertowych SIWZ. Firma prowadzi projekty z zastosowaniem metodyki Prince oraz PMI, a jej portfolio obejmuje kilkadziesiąt zaawansowanych projektów, które spółka wdrażała samodzielnie, w ramach konsorcjum lub jako podwykonawca.

Kontakt dla mediów:
Quercus
Paweł Wysocki
Mail: pawel.wysocki@quercus.pl

Na zdjęciu od lewej: Paweł Wysocki (Quercus), Mariola Paradowska i Aleksandra Łebkowska (CIECH), Alicja Juścińska (SAP Polska) oraz Joanna Bogatko (CIECH)

Zapisz się do
naszego newslettera

Nie przegap nowych aktualizacji