Success Factors czyli zarządzanie zasobami ludzkimi w chmurze!

Success Factors – oprogramowanie jako usługa (SaaS) oparte na przetwarzaniu w chmurze (Cloud computingu).

Czym jest SaaS?

Software as a Service, oprogramowanie jako usługa model dystrybucji oprogramowania, w którym całość systemu zainstalowana jest na serwerach, a klient jest jedynie odbiorcą usług. W modelu tym oprogramowanie jest niejako wynajmowane przez klienta, a cały dostęp realizowany jest zdalnie. Eliminuje to konieczność instalacji oprogramowania w obszarze infrastruktury teleinformatycznej, będącej własnością klienta, a obowiązki z zarzadzaniem, aktualizacją i pomocą techniczną przeniesione są na sprzedawcę (czy raczej usługodawcę).

Nowe rozwiązanie – nowe funkcjonalności?

Tak! Oprócz funkcjonalności które są dostępne w tradycyjnym SAP HCM nowe rozwiązanie niesie za sobą nowe funkcjonalności. Jedną z nich jest JAM, który jest formą bezpiecznego portalu społecznościowego wewnątrz firmy rozszerzonego o funkcjonalności SAP. Kolejną nowością jest Planowanie sukcesji, pozwoli to na płynne przekazanie obowiązków, wspomoże zarzadzanie grupą pracowników przygotowujących się do przejęcia większej odpowiedzialności.

Oprócz nowości dostarczane są również funkcjonalności dobrze znane, takie jak:

 • Zarządzanie przez cele,
 • E- learning,
 • Zarządzanie wynagrodzeniami,
 • Oceny pracownicze,
 • Rekrutacja,
 • Zarządzanie efektywnością,
 • Strategiczne planowanie zasobów,
 • Analityka.

Jak zintegrować Succes Fucctores z wdrożonym, tradycyjnym SAP HCM?

 1. Procesy biznesowe – transfer danych. Tradycyjna aplikacja SAP HCM przygotowała narządzie do transferu danych w przyjazny sposób.
 2. Zakres danych. Narzędzie posiada hybrydowy modelem danych. Bardzo istotna jest decyzja o zakresie danych jakie będą nam potrzebne w chmurze.
 3. Zdefiniowanie długoterminowej strategii. Zakreślenie długoterminowych celów ma znaczenie dla prowadzonych organizacji. Zdecydowanie się na przygodę z Success Factors wiąże ze sobą wiele zalet ale ponosi za sobą
  odpowiedzialność za decyzję. Nowe technologię maja to do siebie, że niełatwo się od nich odzwyczaić.
 4. Integracja – po transferze danych należy jeszcze dane zintegrować. Nie jest to temat, który należy lekceważyć ani taki, który powinien być przeszkodą w przejściu do chmury.

Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie?

W porównaniu z tradycyjnymi aplikacjami rozwiązanie Success Factors jest bardziej intuicyjne, co pozwala na zmniejszenie kosztów szkoleń pracowników. Dostępność narzędzia poprzez przeglądarkę stron internetowych pozwala na korzystanie z narzędzi pracy wszędzie gdzie mamy dostęp do sieci Internet. Wdrożenie jest możliwe bez inwestycji w dodatkowe zasoby własnych serwerów co znacznie obniża jego koszty.

Zapisz się do
naszego newslettera

Nie przegap nowych aktualizacji