Q-SOLUTIONS

Mechanizm Netto – Brutto

Nasze rozwiązanie z rodziny Q-Solutions umożliwi wprowadzanie składników wynagrodzenia w kwocie netto do infotypu. Część związaną z wyliczeniem kwoty brutto tego składnika przejmuje proces naliczania listy płac. W praktyce system próbuje wielokrotnie naliczać listę płac symulując kwotę brutto i weryfikując czy po naliczeniu otrzyma oczekiwaną wartość netto.

Cechy produktu

Po wprowadzeniu składnika do infotypu 0014, 0015 lub 0267 standardowo przeliczamy listę płac. Raport do naliczania listy płac wywołuje wielokrotnie przeliczenie dla pracownika aż do osiągnięcia spodziewanego netto. Widać to w postaci wielokrotnych powtórzeń naliczeń.

Z uwagi na fakt, że system w przeliczeniach wychodzi od kwoty brutto nie zawsze będziemy wstanie osiągnąć idealną kwotę netto. W przypadku, gdy po 20 powtórzeniach nie uda się osiągnąć spodziewanej wartości netto i różnica będzie wynosić 1 grosz system zakończy przeliczenia.

W przypadku gdy po 20 powtórzeniach nie uda się osiągnąć spodziewanej wartości netto i różnica będzie wynosić więcej niż 1 grosz system zakończy przeliczenia osoby błędem.