Portal płacowo-kadrowy na platformie Liferay

Quercus Sp. z o.o. oferuje wdrożenie istniejących modułów systemu SAP, na przykład Kontrola Czasu Pracy, Paski płacowe, generowanie PIT-ów do Portalu Pracowniczego lub też utworzenie dedykowanego rozwiązania o dowolnej tematyce łącząc portal z dowolnym źródłem danych lub innym systemem ERP. Wszystkie tworzone przez nas portale wykorzystują technologię JAVA EE (Enterprise Edition znana też pod nazwą „JAVA korporacyjna”) w oparciu o platformę Liferay.

Co to jest Liferay Portal?

Liferay Portal jest zaawansowanym system zarządzania treścią pozwalający tworzyć profesjonalne portale internetowe. System ten utworzony został z myślą zarówno o dużych korporacja, jak i małych firmach. Liferay istnieje już ponad 10 lat co ugruntowało jego pozycję na rynku, a potwierdzeniem tego jest skorzystanie z tej technologii przez kilka wielkich marek, na przykład Alianz, Vodafone, Francuskie Ministerstwo Obrony Narodowej czy T-Mobile.

Liferay posiada otwarty kod (ang. open source), dzięki czemu jest wolny od opłat licencyjnych. Wykorzystując tą sposobność, nie tylko tworzymy oparte na Liferay portale, ale także modyfikujemy samo oprogramowanie. System napisany jest w języku programowania Java, dzięki czemu działa na każdej platformie obliczeniowej zdolnej do uruchamiania Java Runtime Environment oraz serwera aplikacji.

Nowoczesne rozwiązania deweloperskie interfejsu użytkownika portalu na platformie Liferay

Siłę Liferay stanowi jego intuicyjność, a także możliwość rozbudowy i integracji z innymi systemami. Narzędzia dostarczone wraz z platformą, takie jak na przykład repozytorium artykułów, newsy, galerie zdjęć, forum dyskusyjne, tablice ogłoszeń, Wiki, ankiety, blogi, sklep, RSS i inne, pozwalają administratorom i użytkownikom stworzyć stronę internetową, intranetową czy portal społecznościowy. System umożliwia zarządzanie treściami tekstowymi oraz dowolnymi dokumentami (doc, xls, pdf), plikami graficznymi (jpg, gif, bmp), dźwiękowymi (mp3, wav) czy innymi plikami binarnymi.

Liferay pozwala w kompleksowy sposób zarządzać systemem z poziomu przeglądarki internetowej oraz wprowadzać wszystkie zmiany merytoryczne pomijając ingerencję w kod HTML. Mechanizm Drag and Drop służący do budowania struktury portalu sprawia, że jest to proces intuicyjny i prosty, a efekty pracy są natychmiast widoczne.

Liferay Portal oferuje domyślnie cechę poważaną w środowisku webdevelopmentu – responsywność strony czyli dostosowanie wyglądu strony do wielkości ekranu/wyświetlacza. Strona zmienia swój wygląd dopasowując się do przestrzeni wyświetlania oferowanej przez urządzenie. Jest to bardzo wygodne zwłaszcza dla osób, które w większym wymiarze czasu korzystają z portalu na urządzeniach mobilnych.

Liferay Portal oferuje wdrażania własnych „skórek”. Co pozwala na personalizowanie wyglądu portalu. Kolejnym bardzo przydatnym mechanizmem jest możliwość zmiany wyglądu całości bądź też różnych sekcji serwisu nie zagłębiając się w kod portalu. Wszystkie modyfikacje można wdrożyć przez panel administracyjny, który pozwala na nadanie własnego logo portalu, a także wdrożenie kodu styli CSS.

Bardzo wygodny jest również mechanizm tworzenia osobny części (podstron) portalu. Cała procedura ogranicza się do wejścia w panel administracyjny i skorzystania z narzędzia do dodawania podstron portalu. Liferay pozwala na nadanie nazwy podstrony w wielu językach, dzięki standardowej wielojęzyczności portalu. Przydatna jest również funkcja tworzenia „przyjaznych” adresów URL, dzięki czemu linki do różnych sekcji portalu mogą być krótsze oraz bardziej zrozumiałe.

Domyślną funkcjonalnością w portalu jest również możliwość nadania układu strony. Liczba kolumn oraz ich podział modyfikowany jest przez administratora. Liferay Portal zapewnia ogromną swobodę i intuicyjność modyfikacji, a tym samym pozwala dostosować portal pod wymagania każdego Klienta indywidualnie.

Źródło: liferay.com

Artykuł dotyczy: PORTAL PRACOWNICZY, PORTAL KADROWO-PŁACOWY, PORTAL LIFERAY, JAVA, SAP HR, ABAP

Zapisz się do
naszego newslettera

Nie przegap nowych aktualizacji