Integracja SAP i Workday - to może być proste!

Pandemia zadziałała jak katalizator na rozwój cyfryzacji procesów oraz obiegu dokumentów w firmach. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie rozwiązań chmurowych do obsługi kadr (portali) – zarówno od strony pracownika, jak i menedżera. Warunkiem powodzenia jest jednak integracja portalu z systemem, w którym dotychczas rozliczane są kadry. Quercus, firma specjalizująca się we wdrożeniach SAP i autorskich rozwiązań w obszarze HR, stworzyła narzędzie, które ułatwia integrację systemów.
 

Hybrydowy model pracy – nowe rozwiązania?

 

Upowszechnienie się hybrydowego modelu pracy, a zwłaszcza wzrost odsetka personelu pracującego zdalnie, wymusza na przedsiębiorcach wdrożenie rozwiązań, które pozwalają na sprawne zarządzanie rozproszonym zespołem, także od strony kadrowej. Stąd wzrost popularności portali pracowniczych, dzięki którym pracownicy mają dostęp do swoich kont – teczek kadrowych – o dowolnej porze i z dowolnego miejsca na świecie.

– Głównym celem wdrażania w firmach rozwiązań takich, jak Workday, jest chęć standaryzacji procesów pracowniczych, niezależnie od tego, na jakich zasadach i w jakim miejscu poszczególne osoby świadczą pracę. Obejmują one szereg obszarów, począwszy od rekrutacji, przez oceny roczne, po funkcjonalności typowe dla portalu pracownika, np. pozwalające na zdalne składanie wniosków urlopowych, wgląd w paski płacowe itp. Problem pojawia się, gdy rozliczenie wszystkich procesów kadrowych następuje w innym systemie, najczęściej w SAP. Wówczas niezbędna jest integracja obu systemów, tak aby zapewnić płynny przepływ danych i optymalizację wszystkich procesów – wyjaśnia Maciej Kabaciński, Szef Pionu HR w firmie Quercus, która stworzyła rozwiązanie Workday Integration.

SAP i Workday – integracja 

 

Jeżeli firma prowadzi rozliczenia kadrowe w systemie SAP, musi przenieść do tego systemu dane z Workday. Q-Solutions Workday Integration jest narzędziem wspierającym integrację systemu Workday z SAP bazującym na standardzie wymiany danych PECI. Nowe narzędzie od Quercus potrafi odczytać te dane i zaimportować do systemu SAP.

– Integracja jest zawsze procesem trudnym i najczęściej żmudnym, wymagającym zrozumienia obu systemów, aby móc poprawnie odczytać dane z jednego i prawidłowo przenieść je do drugiego. Gotowe rozwiązanie, jakim jest Workday Integration, pozwala oszczędzić czas i pieniądze – powstało na bazie naszych wieloletnich doświadczeń i posiada gotowe do implementacji szablony, uwzględnia również często występujące „wąskie gardła”, dla których również opracowaliśmy scenariusze. Dzięki temu integracja systemu Workday z SAP zajmuje znacznie mniej czasu i nie wymaga zaangażowania dużego zespołu – podkreśla ekspert Quercus.

Workday Integration

Najnowsze narzędzie Quercus z rodziny autorskich rozwiązań Q-Solutions przeznaczone jest dla firm, które posiadają jeden z systemów Workday lub SAP i planują wdrożyć drugi, co wymaga uruchomienia integracji pomiędzy nimi.

Zalety rozwiązania Workday Integration:

  • szybka i łatwa integracja poprzez standard XML PECI,
  • moduł transferu danych – odpowiedzialny za odczyt danych,
  • moduł mapowania danych,
  • moduł wyznaczania delty – odpowiedzialny za wyznaczanie różnicy pomiędzy stanem pozycji w systemie SAP, a jej odpowiednikiem zaciągniętym z systemu zewnętrznego,
  • moduł przetwarzania – odpowiedzialny za procesowanie zmian w systemie SAP,
  • log błędów – informacje o błędach, jakie pojawiły się w ramach przetwarzania zmian,
  • możliwość walidacji aktualnego stanu danych Workday vs. SAP,
  • łatwy w obsłudze, przyjazny interfejs.

Zapisz się do
naszego newslettera

Nie przegap nowych aktualizacji