Dokioki- koniec papierologii w HR?

Pozytywnym skutkiem pandemii jest znaczne przyspieszenie procesów cyfryzacji w firmach. Dotyczą one przede wszystkim komunikacji, obiegu dokumentów pracowniczych oraz zarządzania czasem pracy zespołu. W początkowym okresie pracodawcy próbowali w nowej rzeczywistości wykorzystać dotychczasowe narzędzia. Potrzeba jest jednak matką wynalazków i pojawiły się rozwiązania skrojone na miarę potrzeb czasów pandemii. Jednym z nich jest otwarty portal kadrowy Dokioki. Na czym polega jego przewaga?

– Ostatnie lata dowiodły, że przedsiębiorcy potrzebują zintegrowanych, nowoczesnych narzędzi, które pozwalają zarządzać rozproszonym zespołem w różnych sytuacjach społecznych, np. w czasie kwarantanny. Narzędzi, które są intuicyjne, a jednocześnie zapewniają sprawną obsługę wszystkich procesów kadrowych z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu. Oczywiście po zalogowaniu się do panelu – wyjaśnia Mariusz Czeszejko-Sochacki, kierownik działu JAVA, jeden z twórców portalu Dokioki.

Dokioki to najmłodsze dziecko z rodziny autorskich rozwiązań firmy Quercus, specjalizującej się we wdrożeniach IT w obszarze HR. Jednak rozwiązanie, docelowo, będzie funkcjonować jako byt niezależny.

Dokioki to produkt kompletny, gotowy do wykorzystania od razu po zalogowaniu. Dlatego dostęp do niego oparty jest na zasadzie licencji. Oczywiście nie zamykamy go na zmiany – na życzenie możemy stworzyć rozwiązania ściśle dopasowane do indywidualnych wymagań danej organizacji, jednak wersja podstawowa zawiera uniwersalne moduły, przydatne w każdej firmie – podkreśla Mariusz Czeszejko-Sochacki.

W standardzie portal Dokioki obejmuje moduły:

  • dokumenty pracownika,
  • regulaminy,
  • harmonogramy,
  • rozliczanie,
  • wnioskowanie,
  • raportowanie,

Portal Dokioki jest kompleksowym rozwiązaniem przeznaczonym do obsługi procesów HR, z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Gwarantuje poprawę wydajności zespołu HR i skraca czas potrzebny na realizację poszczególnych zadań. Wdrożone moduły są zgodne z normami czasu pracy i mogą być w łatwy sposób zintegrowane z obecnym systemem ERP.

Z punktu widzenia pracodawcy najważniejszą zaletą tego otwartego portalu pracowniczego jest fakt, że usprawnia on proces zarządzania pracownikami – począwszy od ustalenia harmonogramów pracy, przez planowanie urlopów i obsługę wniosków urlopowych, po naliczanie wypłat i kompleksową obsługę dokumentacji. Wszystko to odbywa się online, niezależnie od tego, czy zespół pracuje stacjonarnie, czy zdalnie.

Z kolei dla pracowników nieocenionym atutem Dokioki jest stały dostęp do osobistych dokumentów i możliwość weryfikacji o dowolnej porze np. wymiaru urlopu i urlopu zrealizowanego, statusu złożonych wniosków, pasków płacowych, dokumentacji PIT, a także możliwość wygodnego złożenia wniosków, np. o wyjście prywatne wraz z datą jego odpracowania.

W portalu Dokioki wprowadzono również rozwiązania stworzone specjalnie z myślą o kadrze zarządzającej. Ustalanie zastępstw (również za siebie), możliwość sprawdzania koncentracji planowanych urlopów w danym okresie i wygodne układanie grafików zespołu z dowolnego miejsca – to tylko kilka z podstawowych funkcjonalności.

– Jednak jedną z częściej podkreślanych zalet portalu Dokioki jest możliwość zatwierdzania złożonych wniosków elektronicznie, bez ograniczeń miejsca i czasu. To duże usprawnienie. Wnioski nie muszą czekać na pojawienie się menedżera w biurze, są szybciej zatwierdzane, zawsze zgodnie z obowiązującym prawem. Nie ma dylematów, które pojawiały się w przypadku ręcznej obsługi dokumentacji pracowniczej – czy dokumenty można wynieść z biura, np. chcąc przekazać menedżerowi do podpisu – podsumowuje Mariusz Czeszejko-Sochacki.

Otwarte portale pracownicze, jak Dokioki, są odpowiedzią na potrzeby współczesności. Skracają i usprawniają obsługę procesów HR. Są elastyczne, dopasowane do złożonej sytuacji na rynku pracy, mogą być zatem obsługiwane stacjonarnie, jak i w ramach pracy zdalnej. Są też rozwiązaniem gwarantującym bezpieczeństwo gromadzonych danych, wyposażono je bowiem w szereg zabezpieczeń – na poziomie bazy danych, jak i generowanych plików.

Szerszy opis modułów, korzyści z zastosowania Dokioki oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można tu: https://dokioki.pl/

Zapisz się do
naszego newslettera

Nie przegap nowych aktualizacji