Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić jak najlepszą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie cię po powrocie do naszej witryny i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
ASAP 01
Firma SAP AG jest największym na świecie dostawcą informatycznych systemów wspomagających zarządzanie. Jej oprogramowanie funkcjonuje u ponad 82 000 klientów, a zatrudnienie wynosi blisko 50 000 osób. Systemy SAP pomagają firmom z całego świata zarządzać działalnością operacyjną, optymalizować współpracę z partnerami i dostawcami oraz wspierać kontakty z klientami. Wdrożenie systemu SAP pozwala usprawnić najważniejsze procesy biznesowe w organizacji, ograniczyć koszty i efektywne zarządzać posiadanymi zasobami. Na podstawie ponad 35 lat doświadczenia we współpracy z firmami różnych dziedzin gospodarki, firma SAP AG stworzyła wiele rozwiązań branżowych, które uwzględniają specyficzne potrzeby np. firm transportowych, uczelni wyższych czy instytucji sektora publicznego.
Kierując się doświadczeniem, w celu optymalizacji wdrożenia i minimalizacji ryzyka związanego z tym procesem, firma SAP AG opracowała i rekomenduje dla wszystkich wdrożeń systemu SAP metodologię wdrożenia ASAP (Accelerated SAP).
Metodyka wdrożenia ASAP jest metodologią, która usprawnia i przyspiesza proces wdrożenia, pozwala w sposób efektywny wykorzystać zasoby, minimalizuje ryzyka związane z wdrożeniem oraz obniża jego całkowity koszt. Stosowanie metodyki ASAP zapewnia zdyscyplinowane podejście do zarządzania projektem, zarządzania organizacją i zarządzania rozwiązaniami. Wspiera zespoły projektowe przy pomocy wielu narzędzi, szablonów, ankiet, list kontrolnych, przewodników, czy akceleratorów.
Proces wdrożenia systemu SAP wg metodologii ASAP można podzielić na sześć zasadniczych etapów. W kolejności są to:
- Przygotowanie projektu (Project Preparation)
- Koncepcja biznesowa (Blueprint)
- Realizacja (Realization)
- Przygotowanie startu produktywnego (Final Preparation)
- Start produktywny i wspomaganie po starcie (Go Live and Support)
- Uruchomienie (Run)
Metodyka ASAP skupia się wokół kluczowych kierunków projektu. Dla każdego obszaru metodologia wymienia listę zadań, które należy zrealizować we wszystkich fazach projektu.
Źródło: http://www.sap.com
Artykuł dotyczy: SAP, SAP HCM, ASAP, HANA, SAP BO, SAP BW